Érszűkülete van, szívbillyentyű problémája, aortaszűkülete, infarktusa, strókja, stb, mondjuk, és nem mondjuk, hogy szív- és érrendszeri betegsége. Mert az a gyűjtőfogalom, és szinte semmit nem tudunk meg a fogalom önmagában való használatából.
Ez a helyezt a rákkal is. Az, hogy rákos, alig jelent valamit önmagában, a lehetséges gyógyulásra, az életkilátásaira pedig semmilyen módon nem lehet következtetni belőle.
Az egyik rákfajtából 50%-kal gyógyulnak az emberek (A gyógyulást úgy mondják pontosan, hogy ötéves túlélés. Eddig mérik, utána akkora az élet általános egyéb kockázata, hogy már nem érdemes.), a másikból 1%-kal. Prosztatarákból, ha korán felismerik és jól kezelik, 100%-os arányban lehet felépülni, ha már van áttét, akkor a kezelés ambíciója szintentartó (palliatív) lehet, nem pedig gyógyitó (kuratív), bár a gyógyulás sohasem kizárt. Ez a rákfajta speciel olyan, hogy nem nagyon tudják mitől van, így megelőzni sem nagyon lehet életmódváltoztatással, egyebekkel, csak szűréssel. (40 éves kortól minden felelős férfinak kötelező a proszit vizsgálat! Is.)
(kép: melanomablog.hu)
Nincsen rák génmódosulás nélkül. A ráknak konkrétan az a lényege. Olyan mint az evolúció, csak egy egészen furcsa irányba. A rákok 95%-át 27 gén hibája okozza. Ha van megfelelő minta, akkor pontosan meg lehet mondani, hogy melyik az a génmutáció, amely pontosan azt a betegséget okozza. Ha ez megvan, akkor lehet pontosan arra az elváltozásra kezelést adni. Ez a személyre szabott gyógyászat lényege, amely most még terjedőfélben, de robbanás előtt áll. Részletesen erről majd a kemoterápia bejegyzésben fogok írni, de alapvetően arról van szó, hogy nem a test minden sejtjének minden osztódó mechanizmusát támadja meg a terápia, pusztítva mindent, ami gyorsan szaporodik - élen a ráksejtekkel, de a szervezet minden más sejtjével - hanem csak a megváltozott géneket tartalmazó sejteket, azokat is csak a szükséges mértékben „lereszelve”.
Na de ki az első? Ki volt először, és az mit csinált, hogy a rákból, rákok lettek? Nekem úgy magyarázta Árpi Richárd, hogy képzeljek el egy sejtet, mint egy gyümölcsöt. A sejtmagból (mag) indul egy információ arról, hogy éppen szaporodni kell, vagy nyugton maradni. Normál sejt esetében mindenki betartja a sejtmag (a főnök) utasítását, mint a fülbesugdosós játéknál azt adja tovább, amit hallott, nem figuráz. Nem normális esetben, a sejt egyik része gondol egy nagyot, és teljesen mindegy mi volt az eredeti utasítás, azt adja tovább: osztódni teljes gázzal! Egy darabig a sejt egyéb mechanizmusai ezt ellensúlyozzák, de aztán elfüstöl a fék, a kézifék, nem segít a motorfék, hanem osztódás lesz cefetül, tumor, dudor, duzzanat.
Tapasztalt orvosaim szerint egyébként a rák szokott csinálni A) -féle dolgokat B) -féle dolgokat és ezen kívül minden olyat, amit álmában sem tud az ember elképzelni. Adaptív, innovatív, gyors.
A keleti (India, Kína, Tibet, stb.) orvoslás szerint rák akkor alakul ki, ha a meglévő testünkben nem tudjuk megvalósítani az előre eltervezett életprogramunkat ezért másik „testet” hozunk létre, és utolsó figyelmeztetést adunk le saját elménknek és testünknek. Attól függően árnyalódik a magyarázat, hogy a rák mely szerven alakul ki. E felfogás szerint a rák kialakulásáig hosszú út vezet, a belső hangok és iránymutatások elnyomása, a saját értéktelenség érzése, önvád, harag, a megbocsájtás képességének hiánya.
Személyesen: engem áttétes hasnyálmirigy-rákkal diagnosztizáltak. Bélelzáródás, feltáró műtét, nagy meglepetés. A családomban volt rák, emésztőszervi is (máj), biztos voltam benne, hogy 40 éves koromtól mintaapu leszek, aki évente beállít egy tiszta CT-vel + mindenfélével, amivel be lehet. Ha a mindset 35-re van állítva, most Nepálról blogolnék.
****
Ha tévedek hívd fel a figyelmem, és javítom. Nem vagyok orvos, hanem tájékozódó beteg, aki azt vette észre, hogy ha beüt a rák, információ és segítség nélkül állnak betegek, hozzátartózók, ismerősök, barátok. Azért tematikus fejezetekbe rendezek, hogy gyorsan lehessen keresni, és az első éjszaka alatt (amikor úgy sem tudsz aludni), miniexpert legyél. A véleményem persze a véleményem, az nehezebben változik, de semmi sem lehetetlen.
Vigyázz, hogy hol tájékozódsz, a hülyeségtől kisülhet a szemed! További olvasásra:
http://molekularis-diagnosztika.hu/
http://emedicine.medscape.com/
szűrés: